Z T P - bonitácia v Topolčiankach

25. júna 2005 sme absolvovali úspešne ZTP bonitáciu usporiadanú doberman klubom SR. Bonitáciu sme úspešne absolvovali  a dosiahli sme ideálny kód  V1A. Zároveň nám prišlo z Nemecka vyhodnotenie  RTG s výsledkom HD - A , t.j. negatívne.

 

Posudzoval   Dr. G. SCHULER 

Pre priblíženie atmosféry bonitácie  a výkonu Hery  sme zaradili niekoľko fotogalérií.

Orginál posudku od rozhodcu vrátane výsledku RTG :

   

Zábery z bonitácie, kde postupne sú zachytené  prechod tlieskajúcim  špalierom ľudí, správanie sa psa v skupinke a zovretie psa v kruhu  zvládli sme to bez problémov a HERA potvrdila svoju vyrovnanú povahu.

Video zo skupinky nájdete tu

Zábery z kolíku,  kde  sa hodnotí správanie psa po cca 6-8 minútovom  uviazaní na kolíku. V prípade že pes leží skúšajúci ho postaví pomocou úväzového vodítka.  Psovod je v úkryte mimo dohľad psa. Pes nesmie prejavovať agresivitu ani strach t.j. cúvať, alebo ustupovať  pred prichádzajúcim človekom.  Posudzujúci príde k psovi niekoľkokrát ho obíde, pustí na zem papiere, ktoré následne pozbiera a stále sleduje reakcie psa. Na koniec rýchlejším krokom ide priamo  ku psovi až po fyzický kontakt. Pes nesmie prejaviť neistotu ( cúvať, ustupovať, vyhýbať ) ani agresivitu ( napádať ).   Hera kolík zvládla vynikajúco o čom svedčia aj nasledujúce fotky.

Video zo kolíku nájdete tu

Video z prepadu nájdete tu

 

Ďalšia časť je prepad psovoda. Figuroval P. Míčúch. 

Video z kontrokáku  nájdete tu

Záver ZTP bonitácie je kontrolné zadržanie .....