3. Kolo kvalifikácie na MS FCI a WUSV IPO 3  Žilina 2008

!!!!  Kvalifikovali sme sa na MS FCI 2008 do Belgicka  !!!!!   Kvalifikovali sme sa na MS FCI 2008 do Belgicka  !!!!!

Absolvovali sme 3. kolo kvalifikácie na MS FCI a WUSV v Žiline. Skončili sme na 2. mieste a dosiahli sme 280 b. (96,92,92) . Zároveň sme mali najlepšiu stopu, čo si obzvlášť cením.

Bolo to dosť hektické, fena pretekala počas hárania a v nedeľu mala dokonca 14 deň. Bolo veľmi teplo a na poslušnosť sme nastupovali úplne uvarení cca okolo 16,00. Ale poporiadku.....


V sobotu sme spravili najlepšiu stopu preteku 96 bodov na veľmi ťažkom teréne. Bol to asi 7 dní pokosený lucerkový porast. Takmer žiadne zelené lístky a len tvrdé pichľavé asi 5-7 cm strnisko. Podklad suchá tvrdá zem. Medzi riadkami strniska nebol žiadny porast, len čistá zem. Fena zabojovala a predviedla v asi 30 stupňoch super výkon, ocenil to aj rozhodca J. Klíma. Stopy robené poobede, boli už na lepších terénoch (nízka tráva). O to viac si cením to, že sme mali najlepšiu stopu. Dúfam že sa nám podarilo prelomiť v stopách smolu a pretekové výkony  v stopách sa priblížia tréningovým.

Poslušnosť bola v poriadku, až na dve udalosti. Pri odhodení voľného aportu fena na povel vybehla, ale asi po 4 m zrazu začala intenzívne čuchať niečo na zemi :-(((. Musel som dať tri povely, kým mi vykonala aport. Stálo ma to asi 5 b. a celý aport bol v nedostatočnej. Ostatné aporty boli v poriadku. Proste smola a háranie úradovalo. Pripisujem to ale aj na vrub tomu, že mi nebol umožnený riadny tréning a ledva som si vybojoval 3-4 minúty. Aport alebo  ani  len prejsť sa okolo prekážok som ale nestihol.

Nasledovalo odloženie, kde sa mi fena (sám neviem kedy ) posunula do tieňa za ňou. Rozhodca si to ale nevšimol a dal mi výbornú. Ani ja sám som som ten posun nevidel a nevedel som posúdiť ani o koľko sa posunula. Všimol som si až neskoršie že fena leží v tieni. Mal som pocit že to neboli 3 m. Keby tieto excesy fena neurobila, tak by poslušnosť bola na úrovni 96-97 bodov a boli by sme vyhrali celý pretek. Boli to zároveň Majstrovstvá Slovenska Nemeckých ovčiakov a vyhral by Doberman.  Žiaľ stretli sme sa aj s tým, že počas poslušnosti,  jedna skupinka na tribúne trúbila na klaksóne...

Po ukončení poslušnosti asi po 5 minútach keď som bol už mimo štadiónu ma vyvolal rozhodca a zmenil mi odloženie na nulu.

Obrana bola cca 15 minút po poslušnosti za takisto veľkého tepla. Dostali sme 92 b. Chybu sme spravili pri druhej makete,  vyštekačka mala pauzu a raz pozrela von z plenty.  Pred jednou púšťačkou troška znervóznel zákus. Zákus na kontroláku bol razantný, ale netrafila ho úplne do plného zákusu. Následne to opravila, ale body išli dolu. Ináč  pekný výkon.

Po ukončení obrany som podal protest, proti zmene hodnotenia. Protest bol uznaný a hodnotenie bolo ponechané pôvodné.

Kamarát Marek pretekal so svojou rotweilerkou Bibou  v SVV3 a  mal  najlepšiu poslušnosť. Nedokončil však stopu a nemal ani jeden predmet. Stopu mal ale našlapanú v dosť členitom teréne. Obranu  spravil za pekných 89 b. Dúfam, že sa stretneme o rok v IPO 3.

Najbližší pretek: Belgicko Wavre, Majstrovstvá sveta FCI 2008.... :-)))))

P.S.: Na svet by som postúpil aj s nulou za odloženie. 

Fotky z preteku nájdete TU.